İptal / İade İşlemleri - marinfirsat.com
aracizgi
İptal / İade İşlemleri

GARANTİ, İPTAL VE İADE

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?
marinfirsat.com'da oluşturmuş olduğunuz siparişin iptali için, aşağıda yer alan adımları izleyebilirsiniz.

1- www.marinfirsat.com ana sayfasının sağ üst köşesinde yer alan “Üyelik İşlemleri” linkine tıklayınız,
2- “Üyelik İşlemleri” bölümünde “Sipariş Sorun Bildirim / Takip” linkinde ilgili ürünü seçip iptal/iade başlığı seçin,
3- Mesaj alanına, iptal etmek istediğiniz  ürünün adedini içeren ve ne sebeple iptal/iade etmek istediğinizi içeren bir metin yazarak gönder linkine tıklayınız.

Mesajınız bize ulaştığında, o gün içerisinde siparişinizin iptali gerçekleştirilecek ve konuyla ilgili size hemen geri dönüş yapılacaktır. Eğer siparişinizin durumu kargo aşamasındaysa, siparişiniz iptal edilememektedir. Siparişinizin size ulaşmasını takiben, yukarıda belirtilen yazılı bildirimi gerçekleştirip onay cevabını aldıktan sonra ürünü ve paketini, eksiksiz ve kullanılmamış olarak “Karşı Ödemeli” iade edebilirsiniz. İptal edilen siparişlerinizde, ürüne ilişkin alınan tüm ücretler ve kullanmış olduğunuz hediye çekleriniz, sipariş iptalinin onaylanmasının ardından hesabınıza tekrar yüklenecektir.

marinfirsat.com kusurlu ürün iadelerinde nasıl bir politika izliyor?

Kusurlu ürün iadelerinizi, aldığınız ürünün teslim tarihinden itibaren otuz (30) gün içerisinde yapabilirsiniz. Şikayetiniz tedarikçi firmalara marinfirsat.com tarafından iletilecektir. Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek:orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış vb. gibi ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Üründe, kullanımdan doğan bir kusur yoksa, ürün bedeli tarafınıza iade edilecektir.

Hangi ürünler iade kapsamı dışında kalıyor?

Tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilememektedir. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları şartıyla iade edilebilir.

Satın aldığım ürünü ne kadar süre içerisinde iade edebilirim?

Siparişinizde “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı”, ürünü teslim aldığınız günü takip eden ilk yedi (7) iş gününü içermektedir. Üründeki herhangi bir kusurdan kaynaklanan iadelerde ise, bu süre otuz (30) gündür. Sebep göstermeden cayma hakkınızda İade edeceğiniz ürünü eksiksiz, orijinal faturasıyla, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle iade etmeniz gerekmektedir. Ürünün faturası kurumsal ise, ürünü, “Ürün Birim Fiyatı + KDV” şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekiyor. Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlere ait  iadeler “iade faturası” kesilmediği taktirde tamamlanamamaktadır.

Neden sadece ilk yedi gün içinde iade kabul ediliyor?

Tüketici Kanunu’nda yer alan “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı”, ürünü teslim aldığınız günü takip eden ilk yedi (7) iş gününü kapsamaktadır. Üründeki herhangi bir kusurdan kaynaklanan iadelerde ise bu süre otuz (30) gündür.

İade işleminden ne kadar zaman sonra geri ödeme hesabıma yansıyor?

Tüm iade taleplerinizle ilgili süreç, ürün / ürünler depoya ulaştığı andan itibaren başlamaktadır. İade edilen tutarı bir sonraki ekstre döneminde görebilirsiniz.

İptal/iade işlemlerinde kargo ücretini kim ödeyecek?

İade etmek istediğiniz ürün / ürünler kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da sitemizden doldurduğunuz destek kaydı kodunuzla birlikte ARAS  KARGO ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir. 

 

 

 

 

iş ortağı programımızla yüzlerce ürünü paylaşarak hemen kazanmak ister misiniz?

İLETİŞİM
0 216 371 1555
0 216 442 1555

Vade farksız kredi kartlarına
TAKSİTLİ ÖDEME
için arayınız
Bulamadığınız ürünü
EKİBİMİZ BULSUN
Ekibimizden yardım isteyebilirsiniz.
Akülerde
ÜCRETSİZ KARGO
için arayınız.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır